poniedziałek, 15 marca 2010

Kolejne zwycięstwo siatkarzy!

Oni kontynuują marsz w górę tabeli Międzywydziałowej Ligi Siatkówki! Tym razem pokonali Mieszankę Wybuchową 2:1.

Do gry, po przerwie spowodowanej operacją, powrócił śrdokowy Onych Dariusz "Marty" Rochowiak.

" Nie grałem 3 tygodnie, także moja forma jest wielką niewiadomą. Mam jednak nadzieję, że nie zawiodę chłopaków i zagram na miarę swoich możliwości." - mówił przed meczem środkowy Onych.

Żółto-czarni rozpoczęli ten mecz trochę niemrawo. Szczególnie poniżej oczekiwań grał rozgrywający Wojciech Panek u którego wyraźnie widać było braki treningowe. Krążą plotki, że za brak dyscypliny nałóżona będzie surowa kara.

"Nieprzychodzenie na trening przed tak ważnym meczem?! Niewybaczalne!" - bulwersował się Paweł Jassem.

Cały pierwszy set to walka bark w bark. Żadna z drużyna nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi niż 2pkt. Niestety, przy stanie 19:19 coś pękło w Onych i do końca pierwszej partii udało im się wywalczyć tylko jeden punkt. W efekcie przegrali 20:25.

Drugi set to taka gra naszych ulubieńców na jaką czekaliśmy. Bardzo dobre przyjęcie, poświęcenie w obronie, niezła skuteczność w ataku oraz asy serwisowe. Oni zdominowali tego seta. Już na początku żółto-czarni wypracowali sobie kilku punktową przewagę, której nie oddali do końca, dzięki czemu do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania potrzebny był tie-break.

Tie break to znów pokaz umiejętności Onych! Szczególnie dobrą grą w tej partii popisywali się Paweł Jassem oraz Maciej Krzyżaniak. Przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 8:4. Tę przewagę zdołali jeszcze powiększyć i po wspaniałym bloku popularnej "Zeberki" Oni wygrali w tie break'u 15:10 i w całym meczu 2:1.

"Jeśli chodzi o dyspozycję poszczególnych zawodników, martwi troche bardzo słaba skuteczność w ataku Piotra Jassema. Jeśli dalej chce utrzymać miejsce na pozycji przyjmującego musi popracować nad tym elementem, ponieważ zdecydowanie lepiej w ataku wyglądał dziś jego konkurent do tej pozycji- Maciej Krzyżaniak (grający w tym meczu na pozycji atakującego przyp. red.)" - mówiła redaktorka, kamerzystka, analityk, oraz najwierniejsza fanka Onych: Justyna Stankiewcz.

ONI - Mieszanka Wybuchowa 2:1 (20:25 ; 25:18 ; 15:10)

Skład Onych: Paweł Jassem 14 punktów, Piotr Jassem 6, Marek Galla 5, Maciej Krzyżaniak 10, Dariusz Rochowiak 5, Wojciech Panek 1.